Letecká spoločnosť Air Cairo

Letecká spoločnosť Air Cairo bola založená v roku 2003. Cieľom vzniku leteckej spoločnosti bolo prevádzkovať charterové lety medzi Egyptom, Európou a oblasťou zálivu. Ako jedna z mála spoločností v Egypte je hrdým držiteľom certifikátu prevádzkovej bezpečnosti IOSA vydávaným IATA. Spoločnosť sa striktne riadi predpismi a štandardami stanovenými ICAO a je členom IATA.

 

V roku 2013 sa spoločnosť Air Cairo transformovala na nízko nákladového dopravcu, z ktorého sa postupom času vyprofilovala na klasického dopravcu, ktorý v súčasnej dobe disponuje flotilou 8 Airbusov A320. Spoločnosť už teraz okrem iného prevádzkuje lety z Egypta do Českej republiky, Nemecka, Dánska, Nórska, Gruzínska, Srbska a plánuje ďalšie rozšírenie spojov medzi Európou a letoviskami pri Červenom mori. Dňa 4. 6. 2016 začala prevádzkovať novú pravidelnú linku na trase Hurghada – Bratislava.

Prečo s Air Cairo do Egypta
- povolená váha odbavenej batožiny je 23 kg (súčet všetkých strán nesmie presiahnuť 158 cm) a príručná batožina 1 ks max. 7 kg nepresahujúca rozmery 56 x 45 x 25cm
- občerstvenie na palube - výber z dvoch teplých jedál, ponuka nealko, kávy alebo čaju v cene letenky
- flexibilné možnosti leteniek - jenosmerné letenky, letenky s návratom na iné letisko a pod.
- atraktívne časy príletov a odletov
- výhodné podmienky pre prapravu golfového vybavenia, potápačského vybavenia a pod.

Odlety z Polska


 
Flotila Air Cairo
Hurghada
31°C
jasno
Marsa Alam
Hurghada
Sharm El Sheikh
Destinácie
Hurghada - aktuální počasí jasno 31°C
Air Cairo lieta celoročne na svojich pravidelných linkách z Katovíc / Varšavy do Hurghady, Sharm El Sheikhu a Marsa Alam.
Vlastníkom webových stránok je zastúpenie Air Cairo v Českej republike a na Slovensku