Informácie pre cestujúcich Air Cairo


Od 01.12.2020 sú PCR testy na COVID-19 akceptované len za predpokladu, že sú splnené podmienky:

certifikát s negatívnym výsledkom PCR testu musí byť v anglickom jazyku
negatívny PCR test nesmie byť starší ako 72 hodín
musí byť opečiatkovaný a podpísaný zdravotným pracovníkom
musí obsahovať vodoznak alebo QR kód, ktorý priamo odkazuje na oficiálnu webovú stránku laboratória
ak klient nemá k dispozícii tlačený PCR test, musí mať oficiálny e-mail s výsledkom z oficiálnej e-mailovej adresy laboratória
PCR test musí byť jasný a musí obsahovať všetky podrobnosti o pacientovi
PCR test napísaný ručne nebude akceptovaný

V prípade nedodržania vyššie uvedených podmienok PCR testu sa bude musieť klient opätovne podrobiť testovaniu v Egypte na letisku za poplatok 30 USD.


Batožina:
príručná batožina: max. 7 kg nepresahujúca rozmery 56x45x25 cm
podpalubná batožina: max. 1 kus podpalubnej batožiny do 23 kg na osobu, celkový súčet rozmerov nemôže presiahnuť 158 cm.

Nadváha batožiny je spoplatnená čiastkou 10 EUR za každý kg nadváhy.
Športové vybavenie je spoplatnené čiastkou 50 EUR za kus a smer. Rezervácia by mala byť urobená vopred.

 

Odbavenie na letisku:
Odbavenie na letisku je zdarma. Odbavovacie prepážky sa otvárajú dve hodiny pred odletom a zatvárajú sa hodinu pred odletom. V prípade neskoršieho príchodu k odbavovacej prepážke negarantujeme prijatie k preprave.

Servis na palube:
Na palube je podávané ľahké občerstvenie a nealkoholický nápoj. Palubný predaj (cigarety, alkohol nie je k dispozícii). Posádka hovorí arabsky a anglicky.

V rámci bezpečnosti všetkých cestujúcich a globálnych zdravotných nariadení sú poskytnuté cestujúcim pri nástupe do lietadla rúška a tiež je meraná teplota. Lietadlo je pred odletom dezinfikované.


Podmienky vstupu do krajiny:


Do konca apríla je vízum pro občanov SR zdarma. Musíte sa preukázat hotelovým voucherom. V prípade ak nedisponujete hotelovým voucherom je potrebné si víza zakúpiť na medzinárodných letiskách v Hurghade, Marsa Alam a Šarm El Sheikh. Každý cestujúci musí mať platný cestovný pas, ktorý musí byť platný aj po návrate minimálne 6 mesiacov.

Cestujúci sú povinní predložiť negatívny PCR test (nie starší ako 72hodín) po prílete do Hurghady alebo si môžu dať urobiť test na letisku v Hurghade za cenu 30 USD. Nevzťahuje sa na deti mladšie ako 6 rokov.

Cudzích štátnych príslušníkov prosíme, aby sa informovali o podmienkach vstupu do Egypta na príslušnom zastupiteľskom úrade. Upozorňujeme štátnych príslušníkov z krajín mimo Schengenského priestoru, že letecká spoločnosť nepreberá zodpovednosť za škody vzniknuté nedodržaním vízových a vstupných podmienok.


Aktuálne podmienky vstupu do Egypta nájdete TU!

 

Používanie WIFI zariadení v Egypte (drony, diaľkovo riadené kamery a teleskopy)

Cestujúcim, ktorí prichádzajú do Egypta cez akékoľvek egyptské letisko nie je povolené priniesť alebo vlastniť žiadnu z vyššie uvedených položiek do Egypta. (Výnimočne je možné len po získaní povolenia od príslušného orgánu Ministerstva obrany). V prípade porušenia hrozí odsúdenie na dobu 1-5 rokov a tiež finančná pokuta vrátane zabavenia nepovoleného zariadenia.

 

Promo ceny spiatočných leteniek už od


 
Vyššie uvedené ceny v ekonomickej knihovacej triede sú v EUR platné ku dňu 26.11.2021. Cena je vrátane servisného poplatku.

Ceny sú orientačné vrátane táx, v najnižšej knihovacej triede. Taxy sa menia podľa aktuálneho kurzu a zahrňujú servisný poplatok.

Počet miest je obmedzený. Vždy vám zaistíme tie najlepšie ceny, ktoré sú pre daný let dostupné.
Informácie pre cestujúcich Air Cairo
Mimoriadna zmena letových časov BTS HRG 24.12 a 31.12
Hurgada
24°C
jasná obloha
Informácie pre cestujúcich Air Cairo
Flotila Air Cairo
Informácie pre cestujúcich Air Cairo
Marsa Alam
Informácie pre cestujúcich Air Cairo
Hurghada
Informácie pre cestujúcich Air Cairo
Sharm El Sheikh
Kam lietame
Hurghada je najznámejšie a najobľúbenejšie turistické stredisko na pobreží Červeného mora. Sharm El Sheikh v tesnej blízkosti rezervácie Ras Mohamed ponúka neopakovateľný podmorský život.
Informácie pre cestujúcich Air Cairo
Vlastníkom webových stránok je zastúpenie Air Cairo v Českej republike a na Slovensku