/   O destinácii

O destinácii

EGYPT
krajina s bohatou históriou, krajina kde sa história prelína s prítomnosťou. Návrat do dávnych faraónskych čias je možné zažiť len v Egypte, návštevou chrámu v Abu Simbel, Luxore a v Karnaku alebo dotknúť sa jedného zo siedmich divov sveta – pyramíd v Gíze (Cheopsova pyramída, Chefrenova pyramída). Egypt je ideálnym miestom pre milovníkov potápania a kúpania v priezračno-tyrkysovom mori. Očarujúci podmorský život ponúka tisíce druhov rybiek, korálov a ďalších vodných živočíchov. Egypt je aj krajina rozsiahlych púští a nekonečných pieskových dún.

Je považovaný za kultúrne centrum arabského sveta a Káhira je jeho kolískou. Táto moderná metropola je domovom egyptskej civilizácie a zároveň jedným z najviac urbanistických miest na svete. Hlavné mesto Káhira sa rozprestiera v severovýchodnej časti Egypta, na rieke Níl, ktorá rozdeľuje mesto na dve časti. Na východnom brehu rieky sa rozkladá najstaršia časť mesta so starovekými pamiatkami a západná časť sa vyznačuje modernou architektúrou. Káhira poskytuje množstvo múzeí, galérií a kultúrnych centier (Egyptské múzeum s Tutanchamónovým pokladom, staroveké sídlo panovníkov Egypta s Alabastrovou mešitou).


HURGHADA
je najznámejšie a najobľúbenejšie turistické stredisko na pobreží Červeného mora. Ponúka komfort pre náročných turistov ale aj možnosti lacnej dovolenky. Čisté a teplé more s koralovými útesmi, množstvo reštaurácií, obchodov a promenád, možnosti výletov k svetoznámym pamiatkam Egypta, sú hlavným lákadlom pre turistov.

Zaujímavosti:

  • Hurghada Marina - nový prístav s promenádou, množstvo reštaurácií a barov
  • Mosque El Mina Masjid - najväčšia a najkrajšia mešita v Hurghade
  • Ostrov Giftun - nádherné biele pláže s tyrkysovou vodou
  • Nočný život - obľúbené bary a kluby sú ďalším lákadlom


MARSA ALAM
leží 250 km južne od Hurghady v mieste, kde sa Arabská púšť stretáva s Červeným morom. Koralové útesy v tejto oblasti ponúkajú bohatý podmorský život. Nie je zriedkavosťou pozorovať delfíny, morské korytnačky a veľké dugongy.


SHARM EL SHEIKH
sa nachádza v južnej časti Sinajského polostrova. Oblasť sa ďalej delí na letoviska Naama Bay, Sharks Bay, Sham El Maya a Ras Om El Sid. Spomínané letoviská ponúkajú svojim klientom širokú ponuku služieb (večernú zábavu, ponuka vodných športov alebo výletov atď.), hotelov, jedny z najkrajších korálových útesov v Egypte (napr. NP Ras Mohamed s 80 km dlhým korálovým útesom) a iné.

Podmienky vstupu
občania SR cestujúci do Egypta potrebujú vstupné vízum, ktoré si môžu za poplatok zakúpiť priamo na letisku v Hurghade, Marsa Alam, Sharm El Sheikhu atď. Podmienkou udelenia víza je platný cestovný pas po návrate najmenej 6 mesiacov. Cudzích štátnych príslušníkov prosíme informovať sa o podmienkach vstupu do Egypta na príslušnom zastupiteľskom úrade. Upozorňujeme štátnych príslušníkov z krajín mimo Schengenského priestoru, že letecká spoločnosť nepreberá zodpovednosť za škody vzniknuté nedodržaním vízových a vstupných podmienok. Vzhľadom k tomu, že sa vstupné predpisy do Egypta môžu meniť, prosíme pred cestou informovať sa v cestovnej kancelárii alebo na zastupiteľskom úrade.

Miestna mena
Egyptská Libra EGP (1 EUR = cca 21 EGP). Zmenárne sú v bankách a v hoteloch. Medzinárodné platobné karty je možné použiť v hoteloch a v niektorých obchodoch. K miestnemu koloritu patrí jednať sa o cene tovaru v miestnych obchodíkoch, na základe dohody je možná platba v EUR, alebo USD.


Používanie WIFI zariadení v Egypte (drony, diaľkovo riadené kamery a teleskopy)

Cestujúcim, ktorí prichádzajú do Egypta cez akékoľvek egyptské letisko nie je povolené priniesť alebo vlastniť žiadnu z vyššie uvedených položiek. (Výnimočne je možné len po získaní povolenia od príslušného orgánu Ministerstva obrany). V prípade porušenia hrozí odsúdenie na dobu 1-5 rokov a tiež finančná pokuta vrátane zabavenia nepovoleného zariadenia.

 

Promo ceny spiatočných leteniek už OD


 
Vyššie uvedené ceny v ekonomickej knihovacej triede sú v EUR platné ku dňu 8.1.2024. Cena je vrátane servisného poplatku.

Ceny sú orientačné vrátane táx, v najnižšej knihovacej triede. Taxy sa menia podľa aktuálneho kurzu a zahrňujú servisný poplatok.

Počet miest je obmedzený. Vždy vám zaistíme tie najlepšie ceny, ktoré sú pre daný let dostupné.
O destinácii
Flotila Air Cairo
Hurgada
36,7°C
jasná obloha
O destinácii
Hurghada
O nás
Letecká spoločnosť Air Cairo bola založená v roku 2003. Cieľom vzniku leteckej spoločnosti bolo prevádzkovať charterové lety medzi Egyptom, Európou a oblasťou zálivu. Postupom času sa vyprofilovala na klasického dopravcu.
O destinácii
Vlastníkom webových stránok je zastúpenie Air Cairo v Českej republike a na Slovensku