Novinky

10/2020 - Lety z Budapešti

Režim na medzinárodnom letisku v Budapešti (oznam Hlavného riaditeľstva hraničnej polície Celoštátneho hlavného veliteľstva polície Maďarska)
Občan SR môže pricestovať na Letisko Ferencza Liszta s cieľom tranzitu, respektíve odtiaľ odcestovať domov. Podmienkou takejto cesty je, aby potvrdil svoj cieľ tranzitnej cesty (letenkou), respektíve môžu využívať len tranzitné trasy uvedené na stránke polície. Povinnosťou je opustiť maďarské územie do 24 hodín.
Rodinní príslušníci alebo známi nemôžu pricestovať s tým cieľom, aby na letisko priviezli alebo z letiska odviezli cestujúcich.


Upozornenie

Medzinárodné letecké spoločnosti v kontexte platných Nariadení vlády Maďarska môžu odmietnúť boarding zahraničných cestovateľov, vrátane slovenských, pri letoch resp. medzipristátiach, ktoré smerujú do Budapešti.
Odporúčame občanov Slovenskej republiky preveriť u leteckých spoločností, či im bude umožnený nástup na palubu lietadla.
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Budapešti nevydáva žiadne povolenia na boarding a takomto prípade odporúčame inú trasu návratu.


09/2020 - Návrat z Egypta na Slovensko

Ak vstupujete na územie SR z Egypta ste povinný sa bezprostredne nahlásiť telefonicky regionálnemu úradu verejného zdravotníctva alebo elektronicky registráciou na korona.gov.sk/ehranica a Vášmu poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti tzn. všeobecnému lekárovi (pediater v prípade detí), s ktorým máte uzavretú zmluvu. Po návrate platí povinnosť prísť s negatívnym testom, ktorý nie je starší ako 72 hodín, alebo nastúpiť do domácej karantény, v ktorej sa po piatich dňoch necháte otestovať. Cestujúci, ktorí prilietajú na Slovensko sú povinní vyplniť aj príjazdový formulár na stránke Ministerstva dopravy a výstavby SR. Viac informácií nájdete na: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach.


09/2020 - PCR TESTY DO EGYPTA
Pokiaľ nepodstúpite test pred odletom (menej ako 72 hodín), je možné podstúpiť PCR test pri prílete do Hurghady na letisku za cenu cca 30USD. Podmienka podstúpenia PCR testu neplatí pre dieťa do 6 rokov.

Do konca októbra je vízum pro občanov ČR a SR zdarma. Musíte sa preukázat hotelovým voucherom.

05/2020 - Air Cairo a EGYPTAIR spojujú svoje flotily a integrujú letovú sieť s cieľom zaistiť strategické partnerstvo, ktoré prinesie výhody pre našich cestujúcich.

11/2019 - Letecká spoločnosť pripravuje letný letový poriadok 2020 z Bratislavy, Prahy a prípadne dalších odletových miest.

9/2018 - používanie WIFI zariadení v Egypte (drony, diaľkovo riadené kamery a teleskopy) nie je dovolené cez akékoľvek egyptské letisko priniesť do Egypta

8/2018 - zverejnili sme pre vás letový poriadok zima 2018/2019. Letenky na zimnú sezónu do vašej obľúbenej destinácie budú čoskoro v predaji.

7/2018 - letecká spoločnosť Air Cairo v zimnej sezóne 2018/2019 plánuje prevádzkovať jeden priamy let týždenne z Bratislavy do Hurghady

6/2018 - presne pred rokom 27. 06. 2017 letecká spoločnosť Air Cairo začala prevádzkovať pravidelné lety zo Sharm El Sheikhu do Prahy. Lety sú prevádzkované vždy v letnom letovom poriadku, každý pondelok.

2/2018 - letecká spoločnosť Air Cairo plánuje počas letnej sezóny 2018 navýšiť frekvenciu letov 3 x týždenne z Bratislavy do Hurghady. Do Marsa Alam plánuje prevádzkovať 1 priamy let týždenne z Bratislavy. Z Prahy a z Katovíc plánuje prevádzkovať priame lety do Hurghady, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Z Budapešti do Hurghady 2 x týždenne.

1/2018 - akciové ceny leteniek z Bratislavy a z Prahy do Hurghady. Počet miest je obmedzený. Predaj platí do 31.01.2018.

12/2017
- od 1.1.2018, dochádza k zmene váhového limitu pre odbavenú batožinu na pravidelných letoch Air Cairo. Po novom budú mať cestujúci k dispozícii 1 kus odbavenej batožiny s hmotnosťou do 23 kg

11/2017 - od 19.11.2017 letecká spoločnosť Air Cairo ruší lety z Bratislavy do Marsa Alam a späť do konca zimnej sezóny 2017/2018

10/2017 - z dôvodu rekonštrukcie TERMINÁLU 2 (starý terminál) v Hurghade budú všetky prílety a odlety leteckej spoločnosti Air Cairo v období od 15.10.2017 až do ďalšieho upozornenia odbavované z TERMINÁLU 1 (nový terminál). Klientom však odporúčame overiť si odletový terminál min. 24 hodín pred odletom

08/2017 - letecká spoločnosť Air Cairo plánuje v zimnej sezóne prevádzkovať 1 priamy let týždenne z Bratislavy do Hurghady a Marsa Alam. Z Prahy do Hurghady bude v zimnej sezóne prevádzkovať dva priame lety týždenne. V ponuke bude aj priamy let z Prahy do Marsa Alam 1 x týždenne. Možné budú tiež odlety z Budapešti a z Katovíc

07/2017 - ponúkame priame lety z Katovíc (Poľsko) do Hurghady, Marsa Alam a Sahrm El Sheikh
Medzinárodné letisko Katovice je svojou polohou vhodné pre cestujúcich zo severných oblastí Slovenska.

06/2017 - ponúkame priame lety z Budapešti do Hurghady. Medzinárodné letisko Budapešť je svojou polohou vhodné pre cestujúcich z juhovýchodného Slovenska.

04/2017 - letecká spoločnosť Air Cairo zavádza novú pravidelnú linku z Bratislavy do Marsa Alam každú nedeľu lietadlom typu Airbus A320

Ceny spiatočných leteniek už od


 
Vyššie uvedené ceny v ekonomickej knihovacej triede sú v EUR platné ku dňu 11.01.2021. Cena je vrátane servisného poplatku.

Ceny sú orientačné vrátane táx, v najnižšej knihovacej triede. Taxy sa menia podľa aktuálneho kurzu a zahrňujú servisný poplatok.

Počet miest je obmedzený. Vždy vám zaistíme tie najlepšie ceny, ktoré sú pre daný let dostupné.
Flotila Air Cairo
Hurgada
15°C
jasná obloha
Marsa Alam
Hurghada
Sharm El Sheikh
Kam lietame
Hurghada je najznámejšie a najobľúbenejšie turistické stredisko na pobreží Červeného mora. Sharm El Sheikh v tesnej blízkosti rezervácie Ras Mohamed ponúka neopakovateľný podmorský život.
Vlastníkom webových stránok je zastúpenie Air Cairo v Českej republike a na Slovensku