Novinky


05/2021 - Návrat z Hurghady do Prahy a tranzit na Slovensko

05.05.2021 - na základe nového nariadenia Českej republiky
pri odchode z Hurghady do Prahy je potrebný buď PCR TEST nie starší ako 72 hodín alebo ANTIGÉNOVÝ TEST nie starší ako 24 hodín. Oba testy sú akceptované. Bez testu nebude cestujúcim z Hurghady do Prahy umožnený vstup na palubu lietadla.

Tranzit na Slovensko
Cestujúci, ktorí tranzitujú podzemnou dopravou (auto, vlak, autobus a pod.) potrebujú buď ANTIGÉNOVÝ TEST nie starší ako 24 hodín alebo PCR TEST nie starší ako 72 hodín.


04/2021 - Air Cairo´s A320neo -
Letecká spoločnosť Air Cairo 26.04.2021 rozšírila svoju flotilu o Airbus A320 neo. Ide o prvý stroj neo vo flotile s kapacitou 186 miest.

25.02.2021 - Návrat z Egypta na Slovensko

Všetci cestujúci vracajúci sa z Egypta sa musia pred cestou na Slovensko zaregistrovať na webe: https://korona.gov.sk/ehranica/ a potvrdenie o jeho vyplnení na požiadanie predložiť príslušníkom Policajného zboru Egyptskej aj Slovenskej republiky.
Ak cestujúci vstupujú na územie Slovenskej republiky leteckou dopravou, sú zároveň povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho na: https://www.mindop.sk/covid/forms. Dokumenty musia byť aj vo vytlačenej podobe.

Bez vyplnenia týchto formulárov nebude možné cestujúceho odbaviť na návrat na Slovensko! Odporúčame uvedené formuláre vyplniť najlepšie deň pred odletom z EGYPTA ešte na hoteli v mieste pobytu. Spracovanie potvrdenia môže nejakú dobu trvať. Na letisku v HURGHADE nie je funkčné WIFi pripojenie!


02/2021 - Pri návrate z Egypta na Slovensko je potrebné sa riadiť nasledovnými nariadeniami:

- ihneď po vstupe na Slovensko sa registrovať na https://korona.gov.sk/ehranica/
- absolvovať 14-dňovú karanténu namiesto 10-dňovej
- nastúpiť do izolácie (domáca izolácia alebo karanténne zariadenie)
- domáca izolácia platí aj pre ostatných členov domácnosti
- povinnosť informovať o izolácii svojho ošetrujúceho lekára
- izoláciu nemožno ukončiť bez testovania PCR testom
Všetci klienti vracajúci sa z Egypta sa musia pred cestou na Slovensko zaregistrovať na webe: https://korona.gov.sk/ehranica/ a potvrdenie o jeho vyplnení na požiadanie predložiť príslušníkom Policajného zboru Egyptskej aj Slovenskej republiky. (stačí v mobile)
Ak klienti vstupujú na územie Slovenskej republiky leteckou dopravou, sú zároveň povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho na:
https://www.mindop.sk/covid/forms
Bez vyplnenia týchto formulárov nebude možné klienta odbaviť na návrat na Slovensko! Odporúčame uvedené formuláre vyplniť najlepšie deň pred odletom z EGYPTA ešte na hoteli v mieste pobytu. Spracovanie potvrdenia môže nejakú dobu trvať . Na letisku v HURGHADE nie je funkčné WIFi pripojenie!ožno ukončiť bez testovania PCR testom

- najskôr na 8.deň po príchode môžete absolvovať PCR test a v prípade negatívneho výsledku ukončiť izoláciu


Cestujúci, ktorí prilietajú na Slovensko sú povinní vyplniť elektronický príjazdový formulár na stránke Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Situácia sa mení každý deň, preto odporúčame sledovať aktuálne informácie aj na webových stránkach mzv.sk a na veľvyslanectve danej krajiny.

10/2020 - Lety z Budapešti
Občan SR môže pricestovať na Letisko Ferencza Liszta s cieľom tranzitu, respektíve odtiaľ odcestovať domov. Podmienkou takejto cesty je, aby potvrdil svoj cieľ tranzitnej cesty (letenkou), respektíve môžu využívať len tranzitné trasy uvedené na stránke polície. Povinnosťou je opustiť maďarské územie do 24 hodín.

Upozornenie
Odporúčame občanov Slovenskej republiky preveriť u leteckých spoločností, či im bude umožnený nástup na palubu lietadla.

09/2020 - Návrat z Egypta na Slovensko
Ak vstupujete na územie SR z Egypta ste povinný sa bezprostredne nahlásiť telefonicky regionálnemu úradu verejného zdravotníctva alebo elektronicky registráciou na korona.gov.sk/ehranica a Vášmu poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti tzn. všeobecnému lekárovi (pediater v prípade detí), s ktorým máte uzavretú zmluvu. Po návrate platí povinnosť prísť s negatívnym testom, ktorý nie je starší ako 72 hodín, alebo nastúpiť do domácej karantény, v ktorej sa po piatich dňoch necháte otestovať. Cestujúci, ktorí prilietajú na Slovensko sú povinní vyplniť aj príjazdový formulár na stránke Ministerstva dopravy a výstavby SR. Viac informácií nájdete na: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach.

09/2020 - PCR TESTY DO EGYPTA
Pokiaľ nepodstúpite test pred odletom (menej ako 72 hodín), je možné podstúpiť PCR test pri prílete do Hurghady na letisku za cenu cca 30USD. Podmienka podstúpenia PCR testu neplatí pre dieťa do 6 rokov.

Do konca októbra je vízum pro občanov ČR a SR zdarma. Musíte sa preukázat hotelovým voucherom.

05/2020 - Air Cairo a EGYPTAIR spojujú svoje flotily a integrujú letovú sieť s cieľom zaistiť strategické partnerstvo, ktoré prinesie výhody pre našich cestujúcich.

11/2019 - Letecká spoločnosť pripravuje letný letový poriadok 2020 z Bratislavy, Prahy a prípadne dalších odletových miest.

9/2018 - používanie WIFI zariadení v Egypte (drony, diaľkovo riadené kamery a teleskopy) nie je dovolené cez akékoľvek egyptské letisko priniesť do Egypta

8/2018 - zverejnili sme pre vás letový poriadok zima 2018/2019. Letenky na zimnú sezónu do vašej obľúbenej destinácie budú čoskoro v predaji.

7/2018 - letecká spoločnosť Air Cairo v zimnej sezóne 2018/2019 plánuje prevádzkovať jeden priamy let týždenne z Bratislavy do Hurghady

6/2018 - presne pred rokom 27. 06. 2017 letecká spoločnosť Air Cairo začala prevádzkovať pravidelné lety zo Sharm El Sheikhu do Prahy. Lety sú prevádzkované vždy v letnom letovom poriadku, každý pondelok.

2/2018 - letecká spoločnosť Air Cairo plánuje počas letnej sezóny 2018 navýšiť frekvenciu letov 3 x týždenne z Bratislavy do Hurghady. Do Marsa Alam plánuje prevádzkovať 1 priamy let týždenne z Bratislavy. Z Prahy a z Katovíc plánuje prevádzkovať priame lety do Hurghady, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Z Budapešti do Hurghady 2 x týždenne.

1/2018 - akciové ceny leteniek z Bratislavy a z Prahy do Hurghady. Počet miest je obmedzený. Predaj platí do 31.01.2018.

12/2017
- od 1.1.2018, dochádza k zmene váhového limitu pre odbavenú batožinu na pravidelných letoch Air Cairo. Po novom budú mať cestujúci k dispozícii 1 kus odbavenej batožiny s hmotnosťou do 23 kg

11/2017 - od 19.11.2017 letecká spoločnosť Air Cairo ruší lety z Bratislavy do Marsa Alam a späť do konca zimnej sezóny 2017/2018

10/2017 - z dôvodu rekonštrukcie TERMINÁLU 2 (starý terminál) v Hurghade budú všetky prílety a odlety leteckej spoločnosti Air Cairo v období od 15.10.2017 až do ďalšieho upozornenia odbavované z TERMINÁLU 1 (nový terminál). Klientom však odporúčame overiť si odletový terminál min. 24 hodín pred odletom

08/2017 - letecká spoločnosť Air Cairo plánuje v zimnej sezóne prevádzkovať 1 priamy let týždenne z Bratislavy do Hurghady a Marsa Alam. Z Prahy do Hurghady bude v zimnej sezóne prevádzkovať dva priame lety týždenne. V ponuke bude aj priamy let z Prahy do Marsa Alam 1 x týždenne. Možné budú tiež odlety z Budapešti a z Katovíc

07/2017 - ponúkame priame lety z Katovíc (Poľsko) do Hurghady, Marsa Alam a Sahrm El Sheikh
Medzinárodné letisko Katovice je svojou polohou vhodné pre cestujúcich zo severných oblastí Slovenska.

06/2017 - ponúkame priame lety z Budapešti do Hurghady. Medzinárodné letisko Budapešť je svojou polohou vhodné pre cestujúcich z juhovýchodného Slovenska.

04/2017 - letecká spoločnosť Air Cairo zavádza novú pravidelnú linku z Bratislavy do Marsa Alam každú nedeľu lietadlom typu Airbus A320

Ceny spiatočných leteniek už od


 
Vyššie uvedené ceny v ekonomickej knihovacej triede sú v EUR platné ku dňu 01.04.2021. Cena je vrátane servisného poplatku.

Ceny sú orientačné vrátane táx, v najnižšej knihovacej triede. Taxy sa menia podľa aktuálneho kurzu a zahrňujú servisný poplatok.

Počet miest je obmedzený. Vždy vám zaistíme tie najlepšie ceny, ktoré sú pre daný let dostupné.
Flotila Air Cairo
Hurghada
27,4°C
jasno
Marsa Alam
Hurghada
Sharm El Sheikh
O nás
Letecká spoločnosť Air Cairo bola založená v roku 2003. Cieľom vzniku leteckej spoločnosti bolo prevádzkovať charterové lety medzi Egyptom, Európou a oblasťou zálivu. Postupom času sa vyprofilovala na klasického dopravcu.
Vlastníkom webových stránok je zastúpenie Air Cairo v Českej republike a na Slovensku